листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава 6, член 39, став 7, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ја објавува одлуката за отповикување и избор на членови на Надзорен Одбор, која беше усвоена на Годишното Акционерско Собрание одржано на 09/05/2018:


Одлука за отповикување и избор на членови на Надзорен Одбор-09.pdf

Објавено на: 10.05.2018 09:43:05
Документ БР.: DOC_12285-24/2018
Урнек: Измени во органи на управување