листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација, Скопски пазар АД Скопје го објавува Јавниот повик за одржување на Годишно собрание на акционери на ден 11.06.2018 година


Javen povik za Sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 10.05.2018 09:44:25
Документ БР.: DOC_10109-73/2018
Урнек: Јавен повик за собрание