листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација, Скопски пазар АД Скопје ги објавува Предлог одлуките кои се наведени како точки на дневен ред од Јавниот повик за Годишно Собрание на акционери на ден 11.06.2018 година


Predlog odluki za sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 10.05.2018 09:44:27
Документ БР.: DOC_13285-51/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери