листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за редовно годишно собрание на акционери на ВВ Попова Кула АД


Javen_povik_12.06.2018.jpg

Објавено на: 11.05.2018 08:30:54
Документ БР.: DOC_10109-75/2018
Урнек: Јавен повик за собрание