листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 11.05.2018 година, е усвоена Одлука за усвојување на годишна сметка на НЛБ Банка АД Скопје за 2017 година

 


Одлука за усвојување на Годишна сметка на НЛБ Банка за 2017 година.pdf

Објавено на: 11.05.2018 15:19:39
Документ БР.: DOC_12283-30/2018
Урнек: Други одлуки од собрание