листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 11.05.2018 година, е усвоена Одлука за употреба и распоредување на остварената добивка по годишна сметка на НЛБ Банка АД Скопје за 2017 година.


Одлука за употреба и распределба на остварената добивка.pdf

Објавено на: 11.05.2018 15:19:42
Документ БР.: DOC_12287-14/2018
Урнек: Распределба на добивка