листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 11.05.2018 година, е усвоена Одлука за распределба на дивиденда и утврдување на дивиденден календар на НЛБ Банка АД Скопје за 2017 година.


Одлука за распределба на дивиденда и дивиденден календар.pdf

Објавено на: 11.05.2018 15:19:45
Документ БР.: DOC_10187-11/2018
Урнек: Дивиденден Календар