листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 11.05.2018 година, е усвоена Одлуката за измени и дополнувања на Статутот на НЛБ Банка АД Скопје.


Одлука за измени и доплнување на Статутот.pdf

Објавено на: 11.05.2018 15:19:50
Документ БР.: DOC_12283-31/2018
Урнек: Други одлуки од собрание