листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар Ад Скопје објавува кратко образложение кон неревидираниот и неконсолидиран Биланс на успех за период 01.01.-31.03.2018 година


Образложение за остварените резултати за 01.01.-31.03.2018.pdf

Објавено на: 15.05.2018 13:34:56
Документ БР.: DOC_10191-247/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации