листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

АДИНГ АД Скопје го објавува Годишниот извештај за работењето за 2017 година.


ADING-Godisen izvestaj 2017.pdf

Објавено на: 18.05.2018 09:43:21
Документ БР.: DOC_12283-39/2018
Урнек: Други одлуки од собрание