листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на АДИНГ АД Скопје, одржано на ден 17.05.2018 година.


ADING AD Skopje-Odluki od Sobranie na akcioneri-17.05.2018.pdf

Објавено на: 18.05.2018 09:43:17
Документ БР.: DOC_12283-38/2018
Урнек: Други одлуки од собрание