листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери Пекабеско АД објавува Јавен повик за Собрание на акционери.


Javen povik za Sobranie na akcioneri 2018g.pdf

Објавено на: 18.05.2018 14:56:37
Документ БР.: DOC_10109-82/2018
Урнек: Јавен повик за собрание