листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

БИМ а.д. Свети Николе - Одлука од Собрание на акционери од 21.05.2018 год. за дивиденден календар


Одлука за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2017 год.pdf

Објавено на: 22.05.2018 08:57:15
Документ БР.: DOC_10187-13/2018
Урнек: Дивиденден Календар