листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на акционери на Жито Полог АД Тетово


javen povik za godisno sobranie 2018.docx

Објавено на: 22.05.2018 09:15:19
Документ БР.: DOC_10109-86/2018
Урнек: Јавен повик за собрание