листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одборот на директори на Македонски Телеком, на денешниот состанок, ја констатираше оставката на г-дин Андреас Елснер од позицијата Извршен член на Одборот на директори во функција на Главен извршен директор на  Македонски Телеком со примена од 1 јули 2018 година.

На истиот состанок, Одборот на директори одобри со истекот на Менаџерскиот договор на г-дин Горан Трајановски за позицијата Главен оперативен директор на Македонски Телеком да му престане својството Извршен член на Одборот на директори во функција на Главен оперативен директор на Друштвото заклучно со 30 јуни 2018 година.

Објавено на: 22.05.2018 13:22:19
Документ БР.: DOC_12285-26/2018
Урнек: Измени во органи на управување