листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 34 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје известуваме дека новоизбраните членови на Одборот на директори на Сковин АД Скопје не поседуваат акции во друштвото.

Објавено на: 22.05.2018 14:30:00
Документ БР.: DOC_10191-266/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации