листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Го објавуваме јавниот повик за одржување годишно собрение на акционерите.

Собранието ќе се одржи на ден 25.06.2018 во 11 часот во просториите на друштвото.


Javen povik 22.05.2018.PDF

Објавено на: 23.05.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10109-92/2018
Урнек: Јавен повик за собрание