листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно член 39 точка 6 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува дополнување на дневен ред на Годишното Собрание на акционери кое ќе се одржи на ден 11.06.2018 година , а во врска со Јавниот повик за свикување на Собрание на акционери  објавен на ден 10.05.2018 година:


Objava na dopolnuvanje na dneven red na Sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 28.05.2018 09:24:46
Документ БР.: DOC_10109-99/2018
Урнек: Јавен повик за собрание