листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација, по Барање на акционерот Современ дом АД Прилеп бр.03-185 од 17.05.2018 година , ги објавуваме дополнителните Предлог одлуки на акционерот:


Predlog odluki od Sovremen dom - 17.05.2018 g..pdf

Објавено на: 28.05.2018 09:36:55
Документ БР.: DOC_13285-64/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери