листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ја објавуваме Одлуката за избор на Претседател на Одборот на директори на Друштвото донесена на вонредниот состанок на Одборот на директори на Друштвото одржан на ден 18.12.2020 година. 


MKT OD Odluka 54-2020_Izbor na Pretsedatel na OD.pdf

Објавено на: 22.12.2020 09:26:48
Документ БР.: DOC_12285-53/2020
Урнек: Измени во органи на управување