листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Odborot na direktori na DPT Pelisterka AD Skopje objavi POVIK za redovno godisno SOBRANIE na akcioneri za 03.07.2018 god.


Povik - Sobranie za 03 07 2018.doc

Објавено на: 29.05.2018 09:51:59
Документ БР.: DOC_10109-104/2018
Урнек: Јавен повик за собрание