листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација Скопски  пазар АД Скопје ги објавува Предлог одлуките согласно ревидиран дневен ред во објавениот јавен повик за Годишно собрание на акционери кое ќе се одржи на ден 11.06.2018 година:


Предлог одлуки за Годишно Собрание по ревидиран дневен ред.pdf

Објавено на: 30.05.2018 09:39:44
Документ БР.: DOC_13285-68/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери