листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за распределба на добивката за 2017 година, донесена на Собрание на акционери одржано на 30.05.2018 година


II-2 Odluka za raspredelba na dobivkata za 2017 godina.pdf

Објавено на: 30.05.2018 15:30:00
Документ БР.: DOC_12287-21/2018
Урнек: Распределба на добивка