листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска Банка АД Скопје ги објавува следните одлуки од 43-та Седница на Собранието на акционери, одржана на 30.05.2018 година:


Точка 5. Годишен извештај за работењето на Стопанска банка АД - Скопје з.._.pdf
Точка 10. Годишен извештај за работењето на Надзорниот одбор за 2017 го.._.pdf
Точка 12. Назначување на овластено ревизорско друштво за 2018 година.pdf

Објавено на: 31.05.2018 09:04:46
Документ БР.: DOC_12283-61/2018
Урнек: Други одлуки од собрание