листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска Банка АД Скопје ја објавува следната чувствителна информација донесена на 43-та Седница на Собранието на акционери, одржана на 30.05.2018 година:

„На Годишното Собрание на акционери на Стопанска банка АД – Скопје, кое се одржа на 30.05.2018 година, Предлог-одлуката за конверзија на приоритетни акции во обични со право на глас не беше гласана, поради фактот што беше утврдено присуство на помал број на пријавени и претставени акционери сопственици на приоритетни акции од законски предвиденото мнозинство потребно за кворум за одлучување.“

 

 

Објавено на: 31.05.2018 09:44:31
Документ БР.: DOC_10191-284/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации