листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

.


Одлука за плаќање дивиденда по ГС за 2017.pdf
Цена на дивиденда по акција.pdf

Објавено на: 11.06.2018 08:38:24
Документ БР.: DOC_10187-19/2018
Урнек: Дивиденден Календар