листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

.


Odluka za rasporeduvanje na dobivkata po GS 2017.pdf
Odluka za vrakanje na iznosot od fondot za posebni rezervi….pdf

Објавено на: 11.06.2018 08:38:20
Документ БР.: DOC_12287-30/2018
Урнек: Распределба на добивка