листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 31.07.2018 година по 13.00 часот АД ЕВРОПА -Скопје ќе ги објави своите Финансиски извештаи за период  01.01.2018-30.06.2018 год.


Ценовно чуствителна информација-неревидирани финансиски извештаи за 01.01.2018-30.06.2018.doc

Објавено на: 30.07.2018 09:39:58
Документ БР.: DOC_10191-346/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации