листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Собранието на акционери на НЛБ Банка АД Скопје е закажано за 06.09.2018 година со почеток во 11.00 часот, во просториите на НЛБ Банка, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, 1000 Скопје.

 

Во прилог на оваа објава е Дневниот ред за собранието на акционери, согласно јавниот повик.

 

НЛБ Банка АД Скопје


Javen povik za Godisno sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 06.08.2018 08:58:07
Документ БР.: DOC_10109-119/2018
Урнек: Јавен повик за собрание