листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 11.09.2018 година.

 


1.0_MKT SA Predlog Odluka_Izbor na ovlasten revizor za 2018.pdf
2.0_MKT SA Predlog Odluka _Izbor na clenovi na OD.pdf
2.1_Kamenimost Predlog za izbor na clenovi na OD na MKT 09.08.2018.pdf
2.2_CV_David Kopriva_MK.pdf
2.3_CV_Borce Siljanoski_МК.pdf

Објавено на: 10.08.2018 09:26:44
Документ БР.: DOC_13285-81/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери