листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува образложение кон неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/18 - 30/06/18:

 


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01-30.06.18.pdf

Објавено на: 15.08.2018 14:06:21
Документ БР.: DOC_10191-375/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации