листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Закажаното Собрание на акционери на АД Раде Кончар - Апаратна техника -Скопје за ден 15.08.2018 година , не се одржа поради немање на кворум.

Нов термин за одржување на Собранието (презакажано Собрание) , ќе се закаже согласно член 393 став 2 од Законот за трговските друштва.

Објавено на: 16.08.2018 09:13:53
Документ БР.: DOC_10191-377/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации