листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати на Банката за првото полугодие од 2018 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за првото полугодие од 2018 година.pdf

Објавено на: 20.08.2018 14:30:01
Документ БР.: DOC_10191-387/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации