листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за избор на членови на Одборот на директори на АД Раде Кончар - Апаратна техника -Скопје донесена на седницата на Собранието на акционери одржана на ден 20.08.2018 г.


Odluka za naznacuvanje na Odbor na direktori.pdf

Објавено на: 21.08.2018 09:31:05
Документ БР.: DOC_12285-53/2018
Урнек: Измени во органи на управување