листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Макпромет АД Штип објавува Одлуки од Собрание на акционери одржано на ден 12.09.2018 година


Odluki Makpromet AD Sobranie na akcioneri 12.09.18.pdf

Објавено на: 12.09.2018 15:12:19
Документ БР.: DOC_12283-132/2018
Урнек: Други одлуки од собрание