листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На сајтот на Топлификација АД www.toplifikacija.mk   дадена е пресудата на Апелациониот суд вo врска со предлогот за стечај и реорганизација на ТЕ-ТО АД. Во моментов во врска со постaпката за стечај и реорганизација течат неколку правни постапки кои можат да влијаат на ефектите од оваа пресуда.

Објавено на: 17.09.2018 09:19:16
Документ БР.: DOC_10191-434/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации