листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Спгласно член 38 од Правилата за котација , ФАБРИКА ЗА ЗАВАРЕНИ ЦЕВКИ И ПРОФИЛИ 11 ОКТОМВРИ АКЦИОНЕРСКО ДРУШТВО,

Известува дека во изминатиот период друштвото Рапид Билд Доо Куманово како капитално поврзано лице на Квалитет пром Дооел Куманово се стекна со 3084 обични акции. Во моментот неговиот удел изнесува 7,756%.

 

ФАБРИКА ЗА ЗАВАРЕНИ ЦЕВКИ И ПРОФИЛИ 11 ОКТОМВРИ АКЦИОНЕРСКО ДРУШТВО

Објавено на: 21.09.2018 15:38:24
Документ БР.: DOC_10191-436/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации