листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI од Правила за котација на Македонска берза АД Скопје, Винарска Визба Тиквеш АД Скопје известува дека членот на Управниот Одбор на Винарска Визба Тиквеш АД Скопје, г-дин Џон Кирил Јоновски, во изминатите 30 дена изврши купување и се стекна со 439 обични акции издадени од Винарска Визба Тиквеш АД Скопје.

Објавено на: 28.09.2018 08:45:11
Документ БР.: DOC_10191-439/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации