листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

 

Ве известуваме дека на 27.9.2018 година, г-дин Винценц Јамник, Член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје, даде оставка од функцијата.

 

Со почит,

 

НЛБ Банка АД Скопје

Објавено на: 28.09.2018 14:21:18
Документ БР.: DOC_12285-58/2018
Урнек: Измени во органи на управување