листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани акционери и други заинтересирани страни,

во пилог е објава на конфликт на интерес во врска со член 392-а од Законот за трговските друштва.

Поздрав,

Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп


_24.20181026_Objava na konflikt na interes.pdf

Објавено на: 15.10.2018 14:05:01
Документ БР.: DOC_10191-447/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации