листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СОГЛАСНО ЧЛЕН 34 АЛИНЕЈА 7 ОД ПРАВИЛАТА ЗА КОТАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА БЕРЗА АД СКОПЈЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА ЧЛЕНОТ НА НАДЗОРНИОТ ОДБОР СТОИЛЕ МИТЕВ СЕ СТЕКНА СО 1060 АКЦИИ ОД ИЗДАВАЧОТ ВЕТЕКС АД ВЕЛЕС

СО ПОЧИТ,

ВЕТЕКС АД

Објавено на: 16.10.2018 08:25:34
Документ БР.: DOC_10191-448/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации