листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Го објавуваме Јавниот повик за свикување и одржување седница на собрание на акционерите на ВИНАРСКА ВИЗБА ТИКВЕШ АД, Скопје

Собранието на акционери на ВИНАРСКА ВИЗБА ТИКВЕШ АД, Скопје ќе одржи на ден 22.11.2018 година (четврток) со почеток во 12.00 часот во Едукативен центар М-6 Скопје, на улица 810 бр. 2 Скопје.

 

 


1. JAVEN POVIK SOBRANIE.pdf

Објавено на: 22.10.2018 14:19:10
Документ БР.: DOC_10109-132/2018
Урнек: Јавен повик за собрание