листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Ги објавуваме предлог одлуките за собрание на акционери на ВИНАРСКА ВИЗБА ТИКВЕШ АД, Скопје, кое ќе се одржи на ден 22.11.2018 година (четврток) со почеток во 12.00 часот во Едукативен центар М-6 Скопје на улица 810 бр. 2 Скопје.


2, ODLUKA SVIKUVANJE SOBRANIE.pdf
3. ODLUKA PONISTUVNAJE ODLUKI.pdf
4. ODLUKA ZA PROMENI.pdf
5. ODLUKA IZMENI STATUT.pdf
6. ODLUKA PREDLOG ODLUKI SOBRANIE.pdf

Објавено на: 22.10.2018 14:19:13
Документ БР.: DOC_13285-100/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери