листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог-Одлуки од акционери за Собранието на акционери на АД Раде Кончар - Апаратна техника Скопје , закажано на ден  21.11.2018 год.,согласно член 390 став 5 од Законот за трговските друштва


Predlog -Odluki od akcioneri.pdf

Објавено на: 26.10.2018 14:10:00
Документ БР.: DOC_13285-101/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери