листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Жито Полог АД Тетово за прв пат објавува консолидиран финасиски извештај за периодот 01.01.2018 - 30.09.2018 година

Во консолидацијата влегува Друштвото со матичен број 6806597 Жито Битола ДООЕЛ Битола.

Објавено на: 02.11.2018 14:10:00
Документ БР.: DOC_10191-464/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации