листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата на Сеи Нет од 02.11.2018 година за Јавен повик за Собранието на акционери на НЛБ Банка, закажано за 03.12.2018 година со почеток во 11.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, 1000 Скопје, ја објавуваме содржината на точка 1 од дневниот ред:


1. Одлука за избор на Претседавач на Собранието.pdf

Објавено на: 05.11.2018 15:19:38
Документ БР.: DOC_13285-104/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери