листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлози од акционери на АД Раде Кончар - Апаратна техника Скопје за дополнување на Дневниот ред за Собранието на акционери закажано за ден 21.11.2018 година.


Predlog od Kirijas Velibor.pdf
Predlog od DOO Rade Koncar - Servis.pdf

Објавено на: 09.11.2018 08:43:43
Документ БР.: DOC_13285-110/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери