листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Ревидиран Дневен ред за Собрание на акционери на АД Раде Кончар - Апаратна техника Скопје закажано за ден 21.11.2018 година


Predlog-Revidiran dneven red za 21.11.2018.pdf

Објавено на: 09.11.2018 08:43:39
Документ БР.: DOC_10109-135/2018
Урнек: Јавен повик за собрание