листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска Банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за 44-та седница на Собранието на акционери:


Јавен повик.doc

Објавено на: 12.11.2018 09:57:37
Документ БР.: DOC_10109-136/2018
Урнек: Јавен повик за собрание