листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува кратко образложение кон неревидираниот и неконсолидиран Биланс на успех за период 01.01.-30.09.2018 година


Образложение за остварените резултати за 01.01.-30.09.2018.pdf

Објавено на: 15.11.2018 14:05:00
Документ БР.: DOC_10191-507/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации